Del Potro nakon velike borbe savladao Džumhura

0
68

Argentinac Juan Martin Del Potro i najbolji teniser BIH Damir Džumhur odigrali su sjajan meč na turniru u Delrey Beachu, koji je na kraju pripao Argentincu 2:1 po setovima (7:6, 4:6, 6:3).

Del Potro je sjajno ušao u meč. Napravio break na startu meča i odmah ga potvrdio u drugom gemu bez izgubljenog poena. Damir uspijeva u osmom gemu da vrati break i izjednači rezultat na 4:4 a potom i da povede sa 5:4. Imao je Džumhur i set loptu, no, Argentinac je uspio da spasi set loptu i osvoji gem za 5:5. Potom su obojica bili sigurni na svojim servisima te se otišlo u tie-brak. U tie breaku se bolje snalazi Del Potro koji osvaja prvi set rezultatom 7:5.

Džumhur je ipak uzvratio udarac i osvojio drugi set rezultatom 6.4. Damir je u drugom setu oduzeo dva puta servis Argentinc što je bilo dovoljno da „poništi“ break Del Potro u ranoj fazi drugog seta.

U odlučujućem trećem setu, Del Potro je napravio break za prednost od 4:2, što je na kraju pretvorio u pobjedu i plasirao se u 1/4 finale.

Protivnik Del Potru u 1/4 finalu bit će Amerikanac Sam Querrey.