0
153
marincilic
Marin Čilić prvi finalista Australian Opena

Marin Čilić je postao prvi finalista Australian Opena nakon što je danas savladao Kylea Edmunda rezultatom 3:0 u setovima.

Teniser iz Međugorja je u prvom setu bio apsolutno dominantan, napravio je dva breaka u šestom i osmom gemu, te je prvi set riješio rutinski u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu Britanac je pružio mnogo bolji otpor, a jedinu priliku za break u setu imao je Čilić, no nije je iskoristio, te je set riješen u tie-breaku. U 13. gemu drugog seta uspješniji je bio Čilić i poveo je sa 2:0 u setovima rezultatom 6:2, 7:6(4).

Hrvatski teniser je u trećem i sedmom gemu trećeg seta napravio po jedan break koje je zadržao do kraja i slavio sasvim zasluženo rezultatom 6:2, 7:6(4), 6:2.

Čilić je na ovaj način izborio svoje treće Grand Slam finale nakon US Opena 2014. godine kojeg je osvojio i prošlogodišnjeg Wimbledona, te je ujedno ostvario i najbolji ranking karijere jer će od ponedjeljka biti treći teniser svijeta, odmah iza Rafaela Nadala i Rogera Federera.

U finalu Australian Opena će igrati protiv boljeg iz duela Roger Federer – Hyeon Chung koji se igra sutra ujutro u 9:30 sati po srednjoevropskom računanju vremena.