98
KKPROMO1812

KKPROMO1812

U Sportskoj dvorani Donji Vakuf u subotu, 16. decembra, odigran je susret 10. kola A1 košarkaške lige između KK „Promo“ Donji Vakuf i KK „Iskra“ Bugojno.

Utakmica je opravdala epitet velikog komšijskog derbija. Nakon 40 minuta igre nije bilo pobjednika, na semaforu je pisalo 66:66, da bi „Iskra“ ipak imala više snage, sreće i volje, te nakon produžetka slavila rezultatom 73:75 (9:22; 19:12; 24:21; 14:11; 7:9). Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i prvi period dobili sa čak trinaest poena prednosti. Ipak, u drugoj četvrtini, „Promo“ je uspio sustići zaostatak ali je nekoliko vezanih grešaka u zadnjoj minuti prvog poluvremena omogućilo „Iskri“ da ode na odmor sa 5 poena prednosti. U nastavku, ponovo je bugojanska ekipa bolje krenula, imali su u jednom trenutku čak 17 poena prednosti. No, fantastična donjovakufska publika pogurala je „momke s Vrbasa“, koji su uspjeli ponovo stići zaostatak i imali 3 poena prednosti na 20 sekundi do kraja susreta. Tada mladi Boris Brečić pogađa trojku iz gotovo nemoguće pozicije, a Arijan Radan ne uspijeva realizirati posljednji šut „Proma“ koji bi značio pobjedu. U produžetku, igralo se koš za koš, a onda neshvatljiva greška Blaškana, koji poklanja loptu Seferoviću, a ovaj neomatan poentira u kontranapadu. Košarkaši „Proma“ ponovo ne uspijevaju realizirati zadnji napad koji bi donio novi produžetak i bodovi, moramo reći ipak zasluženo, odlaze u Bugojno.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Meris Bečirović sa 29 poena, Aldin Pandžo dao je 14, a Elvir Seferović 9 poena.

Za „Promo“ su pogađali: Arijan Radan 23, Ranko Križanović 20, Feriz Vinčević 9, Dino Alkić 8, Dženan Japalak 7, Mersudin Kurić 4 i Ismail Hodžić 2 poena.

Sudijska trojka Palo, Hodžić i Durmić odlično je odradila svoj dio posla i niko od aktera utakmice nije imao razloga bilo šta da im prigovori.

Utakmicu je pratila i organizirana grupa od pedesetak navijača iz Bugojna, ali se mora pohvaliti profesionalizam i efikasnost policajaca koji su osiguravali susret i učinili sve da utakmica prođe bez ijednog incidenta na tribini „Promo arene“.

Treba naglasiti kako je ekipa Suada Hodžića ponovo pokazala, sada već kontinuirane, slabosti u nekim segmentima igre, loše otvaranje utakmice, očajan vanjski šut (5 od 39 za tri poena), slabo branjenje kontranapada i gotovo nikakav vlastiti kontranapad. Bila je ovo posljednja utakmica „Proma“ u prvom dijelu sezone i pred upravom i stručnim štabom je ozbiljan zadatak da se u narednih mjesec i po odstrane uočeni nedostaci, navedeno je na facebook stranici KK Proma.