Brilijantni Mustafica vodio “Promo” do nove velike pobjede

0
114

U subotu, 8. decembra, u Travniku je odigran derbi susret dvije prvoplasirane ekipe A1 košarkaške lige između KK „Travnik“ i KK „Promo“ Donji Vakuf. Od samog početka „Momci s Vrbasa“ krenuli su jako i nakon dvije minute igre već imali prednost 0:9. Do kraja je ta prednost rasla iz perioda u period za konačno slavlje rezultatom 49:68 (12:20; 15:21; 9:13; 13:14).

Ekipa „Travnika“ najmlađa je ekipa u ligi, za koju igraju neki od najvećih talenata bh. košarke predvođeni sjajnim Kenanom Kamenjašem. Ipak, Donjovakufljani nisu dozvolili rastrčanim domaćinima da se mnogo razmašu. Čvrstom odbranom tokom cijele utakmice limitirali su „Travnik“ na manje od 50 poena.

S druge strane, u napadačkom dijelu ponovo je fantastičan bio kapiten Mustafica, a odličnu podršku imao je i u svim ostalim košarkašima, te su na kraju poene upisali svih osam igrača u rotaciji „Proma“. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Kamenjaš sa 14 poena, a sljedeći je bio Vojin Ilić sa devet poena. Za „Promo“ je Mustafica ubacio 32 poena, Amir Dovadžija dao je 12, Admir Džihan 8, Dino Alkić, Nikola Budič i Haris Hrgić po 4, te Damir Kasun i Ismail Hodžić po 2 poena. Bila je ovo još jedna utakmica u nizu u kojoj su svi igrači „Proma“, koji su imali određenu minutažu, ostvarili pozitivan koeficijent uspješnosti. To je najbolji pokazatelj da trener Bakir Srna radi odličan posao i da svi igrači konstantno igraju na visokom nivou.

Preko 200 Donjovakufljana bilo je prisutno u dvorani u Travniku i svojim navijanjem ponovo su pomogli svojoj ekipi da ostvari pobjedu u sali u kojoj je „Promo“ igrao domaće utakmice prije gradnje dvorane u Donjem Vakufu.