Bravo: Sjajna Lana Pudar osvojila prvo mjesto i oborila rekord

0
77

Lana Pudar, naša najbolja plivačica, sjajno je otvorila seriju nastupa u Edirneu gdje se trenutno održava Otvoreno prvenstvo Turske.

Naša najbolja sportistkinja osvojila je prvo mjesto u finaloj utrci u disciplini 50 metara delfin.

Lana je osvojila prvo mjesto s vremenom 26.73 sekunde, što je vrijeme bolje od nacionalnog rekorda Turske i rekorda ovog prvenstva.

Lana se plasirala u finale i 200 metara slobodno, gdje je s vremenom 2:04.57 minute osvojila četvrto mjesto u apsolutnoj kategoriji i postigla najbolje vrijeme u kategoriji juniorki.

Lana se na ovom prvenstvu nalazi u pratnji trenera Gorana Grahovca i Damira Đedovića.

Iako je u punom trenažnom procesu mlada bh. plivačica je prvog dana prvenstva otplivala dvije vrlo kvalitetne utrke.