Bravo, majstore: Nedžad Husić ostvario najbolji rezultat u historiji BiH na Olimpijskim igrama

0
97

Bh. tekvandoista Nedžad Husić (19) ostavrio je najbolji rezultat u historiji BiH na Olimpijskim igrama, nakon što se plasirao u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju u kategoriji do 68 kilogarama.

Naš takmičar je u četvrtfinalnom okršaju savladao Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana 8:7.

Husić će se za ulazak u finale boriti protiv boljeg iz duela Hosseini – Rashitov.

Prethodno je najbolji plasman ostvario strijelac Nedžad Fazlija koji je u disciplini 10 metara vazdušna puška zauzeo 6. mjesto u Sidneju 2000. godine.

Također, već sada je poznato da je Husić plasmanom u polufinale osigurao borbu za medalju, jer će i u slučaju poraza imati borbu za bronzu protiv jednog od učesnika koji će se boriti u repasažu (dodatne kvalifikacije).

Husić je prethodno u osmini finala savladao japanskog predstavnika Ricarda Suzukija rezultatom 22:2.

Husić se na nedavno održanom Evropskom tekvando prvenstvu u Sofiji okitio sa srebrenom medaljom. Član je Tekvando kluba Novi Grad, te je višestruki državni prvak BiH.