Borac savladao Željezničar u spektakularnom derbiju sa sedam pogodaka

0
79
Susret je otvoren pogotkom Borca iz prvog pravog napada Banjalučana.
Već u narednom napadu Borac je ponovo stigao u vodstvo. Lukić je odigrao povratni pas za Almedina Ziljkića koji šutira sa ivice kaznenog prostora, a Stojan Vranješ je u petercu skrenuo loptu i prevario nemoćnog Erića za 2:1.

Željezničar se, za razliku od prvog zaostatka, vratio u egal šest minuta kasnije. Nakon lijepe akcija Plavih, Bekrić je uposlio Ivana Lendrića koji dodaje do Ermina Zeca, a on matira Pavlovića za 2:2.

U finišu prvog poluvremena Borac je ponovo stigao do vodstva kada je u 39. minuti Lukić pobjegao odbrani Željezničara po lijevoj strani i asistirao Zakariću koji zakucava loptu u mrežu za 3:2.

Borac je mogao stići i do dva pogotka razlike u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Ziljkić sjajno uposlio Lukića koji je izašao sam na Erića iskosa sa lijeve strane, ali je šutirao visoko preko gola.
U 4. minuti Goran Zakarić je izveo slobodan udarac, Aleksandar Kosorić je glavom udario loptu koja je otišla visoko na drugu stativu, golman Željezničara Filip Erić nije izašao na vrijeme na peterac i Jovo Lukić ga je glavom prebacio za 1:0.

Radost Banjalučana je trajala samo tri minute kada je desni bek Željezničara Siniša Stevanović je preciznim udarcem iskosa sa desne strane pogodio za 1:1.

Željezničar je mogao povesti u 16. minuti kada je Samir Bekrić šutirao neometan sa ivice kaznenog prostora, ali je golman domaće ekipe Bojan Pavlović sigurno uhvatio loptu.

Na samom startu drugog poluvremena Željezničar je ponovo izjednačio. U 51. minuti nakon brzog kontranapada Petar Bojo je asistirao Zecu koji izlazi sam na Pavlovića i rutinski ga matira za 3:3.

Uslijedio je period pun sitnih prekida, a u 65. minuti vidjeli smo sljedeće uzbuđenje kada je Lukić šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Do kraja susreta obje ekipe su pokušavale stići do pobjede, a to je pošlo za rukom domaćoj ekipi u 85. minuti kada je Zakarić pogodio sa 25 metara za konačnih 4:3.

Borac – Željezničar 4:3 (Lukić 4., Vranješ 17., Zakarić 39., 85. – Stevanović 7., E. Zec 23., 52.)