Borac savladao Promo

0
167

Noćas je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu u okviru devetog kola Prvenstva BiH za košarkaše Promo ugostio ekipu Borca iz Banja Luke i upisao poraz rezultatom 71:88. Publika u Sportskoj dvorani mogla se uvjeriti zbog čega je Borac u dosadašnjem dijelu prvenstva jedina neporažena ekipa sa skorom od devet pobjeda. Gostujući trener Nikolić je u ovom susretu imao širu klupu i olakšanu mogućnost rotacije igrača, tako da su u pobjedničkoj ekipi čak petorica igrača postigla dvocifren broj poena.

U ekipi Proma, raspoloženi Gatling i Pendić nisu imali adekvatnu podršku saigrača i trener Ninić je zbog povreda imao manji broj igrača u rotaciji tako da je većim dijelom susreta koristio samo sedam igrača.

Promo je odlično otvorio susret i većim dijelom prve četvrtine imao prednost, ali gosti pred sam kraj prve dionice  uspijevaju doći u vodstvo i odlaze na kratki odmor s prednošću od četiri poena (18:22).

Igrači Borca i tokom druge četvrtine uspijevaju održavati prednost i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 36:44 za goste.

U trećoj četvrtini domaće igrače stiže umor i počinju sve više griješiti, kako u odbrani tako i napadu što Banjalučani koriste i u jednom trenutku prave razliku od 23 poena. Iako se naši momci nisu predavali do kraja, protiv objektivno kvalitetnijeg i danas raspoloženijeg protivnika nisu uspjeli izvući ništa više osim časnog poraza.

U ekipi Proma, Gatling je postigao 22 poena, a jedinu pravu podršku je imao u Pendiću koji je postigao 14. Adger je postigao 12, ali uz loš procenat šuta, Aleksandar Ilić 9, Dylan Carl 8, te Čavak, Mulaomerović i Uroš Ilić po 2 poena.

Kod gostiju, najbolji pojedinac bio je playmaker Diante Baldwin sa 15 poena i 10 asistencija. Šešlija je ubacio 18, Kondić 13, Cunningam 12 uz 11 skokova, a još se istakao kapiten Knežević koji je postigao 8 poena.