BiH u finišu poražena od Grčke

0
86

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u fantastičnoj košarkaškoj atmosferi dočekala je selekciju Grčke u drugom susretu kvalifikacija za Eurobasket 2021. Utakmica je završena rezultatom 70:65 za Grčku.

Početak utakmice otvaramo zakucavanjem Halilovića i mini serijom 6:0. U nastavku dionice igra se izjednačeno, Grci u posljednjoj sekundi prve četvrtine postižu koš za 17:16.

Gosti vode 20:16 na startu drugog perioda. Zmajevi ponovo serijom 6:0 dolaze do vodstva 22:20. Kod rezultata 29:28, selekcija Grčke prav 10:0 i vodi 38:29. Na odmor se odlazi rezultatom 40:34 za Grčku.

Drugo poluvrijeme Grčka bolje otvara i u 26 minuti dolazi do vodstva 51:39, nakon čega time-out uzima Vedran Bosnić. Nakon čega Zmajevi smanjuju na 51:43, kada time-out uzima selektor Grčke. Nakon toga gosti prave dvocifrenu razliku i sa rezultatom 59:43 se ulazi posljednji period.

Bh. košarkaši uz borbenu igru nošeni publikom tope prednost Grka i u 38 minuti igre dolazi na -4, 61:65. Gosti postižu tricu, nakon čega Atić uzvraća tricom uz dodatno bacanje za 65:68. Na 18 sekundi do kraja Bosna i Hercegovina ne koristi napad.  Grci poentiraju sa slobodnih bacanja za konačan rezultat 70:65.

Najefikasniji kod Grčke Agravanis sa1 7 koliko je postigao i Milošević u bh. reprezentaciji.

Izvor: bhbasket.ba