Bh. futsal selekcija debitovala na velikoj sceni, poraz od prvaka Evrope

0
57

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Španije rezultatom 5:1 u svojoj premijernoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Nizozemskoj.

Na svjetskoj listi najboljih reprezentacija svijeta Španija je rangirana na drugo mjesto, te je bilo teško da u u svom debitantskom nastupu možemo iznenaditi favorizovanu Furiju, inače sedmerostrukog prvaka Evrope.

Španija je povela nakon lijepe akcije, a Gomez je pogodio za 1:0 u 3. minuti. Španci su dominirali i nakon gola, ali naš tim je mogao do izjednačenja pet minuta kasnije.

Aladžić je šutirao, ali jedan igrač Španije s gol-linije izbio loptu.

Već u narednoj akciji Campos je iskoristio veliku grešku u odbrani našeg tima i pogodio za 2:0.

Konačno, u 13. minuti naš tim je smanjio na 2:1, a prvi gol za reprezentaciju BiH na Evropskim prvenstvima postigao je Josip Bošković.

Uslijedio je potom veliki pritisak Španije koja je dvije minute prije kraja prvog poluvremena povisila na 3:1, a strijelac je bio Lozano koji je silovito pogodio s distance.

Pitanje pobjednika, ako ga je i bilo, riješno je već na startu drugog dijela kada je Ortiz povisio na 4:1, a isti igrač je u 36. minuti postavio konačnih 5:1.

Nakon utakmice sa Španijom u Groningenu naš tim će 26. januara u istom gradu igrati sa Gruzijom. U trećem kolu 29. januara Bosna i Hercegovina će odigrati meč s Azerbejdžanom u Amsterdamu.

Po dvije najbolje selekcije u grupi izborit će četvrtfinale takmičenja.

Rezultat i strijelci:

BiH – Španija 1:5 (Bošković 13’ / Gomez 3’, Campos 9’, Ortiz 21’, 36’, Lozano 18’)