6.9 C
Donji Vakuf
Četvrtak, Mart 28, 2024
Naslovnica Istaknute vijesti Bayern osvojio Ligu prvaka, na krovu Evrope i Hasan Salihamidžić

Bayern osvojio Ligu prvaka, na krovu Evrope i Hasan Salihamidžić

0
90

Fudbaleri Bayerna novi su prvaci Evrope. Njemački prvak u finalu Lige prvaka večeras je u Lisabonu savladao PSG sa 1:0 i tako šesti put u historiji stigao do naslova najbolje ekipe na Starom kontinetu.

Trenutak odluke dogodio se u 59. minuti kada je Coman, nekadašnji igrač PSG-a, pogodio za 1:0, kasnije će se ispostaviti i konačan rezultat.

Bavarci, na čijoj klupi je večeras u funkciji sportskog direktora sjedio bivši reprezentativac BiH Hasan Salihamidžić, do naslova su stigli sa svih 11 pobjedu u isto toliko utakmica ove sezone u Ligi prvaka. Braco je i kao igrač, a sada i kao funkcioner Bayerna stigao do trofeja u Ligi prvaka.

Početno ispitivanje snaga trajalo je dvadesetak minuta, a onda je počelo “prštati” na sve strane.

Prvu veliku priliku imao je PSG. Mbappe je proigrao Neymara, a Neuer u dva navrata spašava Bavarce.

Odgovorio je Lewandowski koji je iz teške pozicije pogodio stativu. Di Maria je bio u prilici na drugoj strani, ali je šutirao visoko preko gola.

U 31. minuti Navas je spasio PSG nakon šuta Lewandowskog, a prvo poluvrijeme završeno je prilikom za francuskog prvaka. Mbappe je mogao dovesti svoj tim u vodstvo, ali je Neuer još jednom spasio gol Bavaraca.

Na otvaranju drugog dijela nije bilo većih uzbuđenja sve do 59. minuta kada je Coman pogodio za 1:0. U naredna dva napada Bavarci su mogli dotući rivala ali su Kimpembe i Silva u posljednjim momentima spašavali Parižane.

PSG je u 70. minuti mogao do izjednačenja, ali je Neuer odbranio udarac Marquinhosa.

U finišu meča PSG je imao još jednu priliku, ali promjene rezultata nije bilo. I slavlje njemačkog tima moglo je početi…