Amajla Kadrić osvojila titulu na elitnom U10 turniru u Dubajiu

0
48

Talentovana bh. teniserka Amajla Kadrić, članica Teniskog kluba Bosna iz Sarajeva, osvojila je prvo mjesto na prestižnom turniru “Dubai Bowl 2023” u kategoriji do 10 godina.

Radi se o turniru iz serije “TEN-PRO Global Junior Tour” na kojoj se takmiče najtalentovaniji teniseri i teniserke svijeta od U10 do U16 kategorije, a Kadrić je bila jedina predstavnica Bosne i Hercegovine.

Turnir u Dubaiju je prvi od 12 koliko će biti održano ove godine, a desetogodišnja Amajla je trijumfom pokazala da je pred njom svijetla budućnost.

Kadrić je rutinski osvojila turnir. Pomela je sve protivnice, a u finalu je savladala Ruskinju Arinu Čurajevu s rutinskih 6:0, 6:4.

Amajla je nastavila bilježiti uspjehe s obzirom da duže vrijeme pravi uspješne rezlutate i osvaja turnire širom Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, a trenutno je prva na rang listi teniskog saveza Bosne i Hercegovine do 10 godina.

Naredni turnir iz serije TEN-PRO igra se od 6. do 12. februara u Nizozemskoj.

Izvor: Klix.ba