Jutros je pretežno oblačno u Bosni i sjeveru Hercegovine. Slaba kiša pada u centralnim, istočnim i sjeveroistočnim područjima Bosne. U većem dijelu Hercegovine se izvedrilo.
Danas postepeno smanjenje oblačnosti od jutarnjih prema poslijepodnevnim satima sa sjeverozapada prema istoku zemlje. Prije podne slaba kiša će padati u centralnim, istočnim i sjeveroistočnim područjima Bosne. Vjetar je slab do umjerene jačine sjevernog i sjeverozapadnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 20 i 25°C, na jugu do 28°C.
U Sarajevu veći dio dana pretežno oblačno vrijeme. Slaba kiša će padati dio prijepodneva. Smanjenje oblačnosti u poslijepodnevnim satima. Najviša dnevna temperatura zraka oko 21°C.