A1 košarkaška liga F BIH: Pobjeda KK „Promo“ Donji Vakuf

0
143

U subotu, 20. oktobra, počela je nova sezona A1 košarkaške lige F BiH. KK „Promo“ gostovao je u Goraždu kod ekipe KK „Radnički“ i ostvario uvjerljivu pobjedu 62:83 (18:15; 17:21; 13:22; 14:25). U prvom dijelu utakmice nije se činilo da će ijedna ekipa uspjeti ostvariti neku uvjerljivu pobjedu. Prve dvije četvrtine protekle su u ravnopravnoj borbi u kojoj ni jedna ekipa nije uspijevala napraviti veću razliku od četiri poena. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću „Proma“ 35:36. A onda su „momci s Vrbasa“ na samom početku trećeg perioda pokazali da su na Drinu došli po pobjedu. Serija „Proma“ počela je poenima Džihana, a onda su Mustafica i Alkić nastavili da rešetaju koš „Radničkog“. Period je to i dosta bolje odbrane i već nakon četiri minute nastavka „Promo“ je imao prednost od 10 poena. Ta prednost održavala se do pred kraj utakmice. Domaći su tada promašili neke isforsirane šuteve pokušavajući da stignu zaostatak. S druge strane, Vajs i drugovi su iz napada u napad povećavali prednost koja je na kraju iznosila velikih 21 poen razlike. Treba naglasiti da su u zadnjoj minuti priliku da zaigraju dobila i četiri starija kadeta „Proma“ (Vedad Hadžić, Ajdin Čurić, Anel Gracić i Ernad Ganić), a Anel Gracić postigao je i posljednji poen na utakmici.

U ekipi „Radničkog“ najefikasniji su bili Singleton sa 16, Brown sa 12 i Kovačević sa 11 postignutio poena. Najbolji igrač utakmice, Nedim Mustafica, postigao je 29 poena uz 8 skokova, a za „Promo“ su još pogađali: Dino Alkić 12 (8 skokova), Amir Dovadžija 11 (9 asistencija) , Ismail Hodžić i Nikola Budić po 10, Damir Kasun 6 (8 skokova), Admir Džihan 3 i Anel Gracić 2 poena.

Izvor: KK „Promo“ Donji Vakuf