“Bosna” u zadnjem periodu slomila vrlodobri “Promo”

U subotu, 12. oktobra, u sarajevskoj Skenderiji odigrana je utakmica prvog kola Prvenstva za košarkaše između KK Bosna Sarajevo i KK Promo Donji Vakuf, u kojoj je domaća ekipa ostvarila pobjedu rezultatom 85:68 (21:14; 19:20; 17:21; 28:13). Bila je to prva prava takmičarska utakmica za Promo, dok je Bosna već krenula sa utakmicama u ABA 2 ligi. Obzirom na prikazano, i pored poraza možemo kazati da Promo ove godine ima veoma konkurentnu ekipu čija prava snaga će doći do izražaja kako takmičenje bude odmicalo. Tri četvrtine Momci s Vrbasa su doslovno puhali za vrat, po imenima, možda i najjačoj ekipi lige u kojoj igraju standardni državni reprezentativci i nekoliko veoma kvalitetnih stranaca. Ipak, u zadnjem periodu iskustvo i individualni kvalitet “Studenata” su prelomili utakmicu. Serija 8:0 na startu te četvrtine bilo je dovoljno da sebi osiguraju mirnu završnicu. S druge strane, i pored očigledne želje i borbenosti igrača Proma, nije bilo dovoljno koncentracije i mirnoće da bi se bar zaprijetilo neizvjesnom završnicom. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Dimitrius Underwood sa 19 poena, Petar Kovačević dao je 12, Jure Zubac 11, a Adin Vrabac 9 poena. Emir Krajinić dao je 21 poen za Promo, Samir Stewart 13, Colin Cooper 12, Nikola Petojević i Isaiah Alonzo po 8, Nikola Vasilevski 4 i David Zool 2 poena. Bitno je napomenuti da u utakmici zbog povrede nije nastupio kapiten Proma, Dino Alkić.
Iako krajnji rezultat to ne pokazuje, naši momci pokazali su da protiv njih niko ne može unaprijed upisati bodove. Vjerujemo da će iz utakmice u utakmicu sve izgledati još bolje i da ćemo ove godine imati mnogo razloga za slavlje. Narednog vikenda ugostit ćemo ekipu KK Orlovik Žepče, utakmica u kojoj ćemo, uz podršku našeg Žutog tornada, tražiti prvu pobjedu.
izvor:fb/KK Promo