Zbog pljuskova i grmljavine na području istočne Hercegovine, sjeverozapadne i istočne Bosne, a u ostalim dijelovima usljed grmljavine na snazi je žuti meteoalarm.
Pljuskovi sa grmljavinom prognozirani su za područje banjalučke, fočanske, prijedorske, trebinjske i višegradske regije.
“Očekujte manje smetnje u aktivnostima na otvorenom. Budite svjesni da se mogu pojaviti oluje sa grmljavinom. Budite posebno pažljivi u izloženim područjima, kao što su planine, šume i otvoreni tereni. Smetnje u vanjskim aktivnostima su moguće”, navode iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH
Grmljavine se očekuju na području bihaćke, livanjske, mostarske, sarajevske i tuzlanske regije.
U Hercegovini i na jugozapadu Bosne preovladava pretežno vedro vrijeme. U ostatku zemlje umjereno do pretežno oblačno vrijeme. U centralnim i jugoistočnim područjima Bosne su zabilježeni lokalni pljuskovi, ponegdje praćeni grmljavinom.
Temperature zraka u osam sati iznosile su Bjelašnica 6, Ivan Sedlo 12, Livno, Sarajevo, Široki Brijeg, Sokolac i Zvornik 14, Bihać, Tuzla i Zenica 15, Prijedor 16, Banja Luka, Gradačac i Sanski Most 17, Trebinje 18, Mostar 19 i Neum 20 stepeni Celzijusa.
Atmosferski pritisak u Sarajevu iznosi 942 hPa, na normali je i lagano opada.
Danas će Bosni preovladavati umjereno do pretežno oblačno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. U Hercegovini jutro sunčano uz postepeno naoblačenje tokom dana.
Kiša, pljuskovi i grmljavina se očekuju tokom poslijepodneva. Vjetar slab sjeverni i sjeveroistočni. Dnevna temperatura zraka od 19 do 25, na jugu do 28 stepeni Celzijusa.
U Sarajevu umjereno do pretežno oblačno vrijeme sa pljuskovima i grmljavinom. Padavina uglavnom poslije podne. Dnevna temperatura zraka oko 22 stepeni Celzijusa.
Radiosarajevo.ba