ꞌꞌPromoꞌꞌ na Ilidži pretrpio prvi poraz u sezoni

0
117

U nedjelju, 11. novembra, odigran je susret 4. kola A1 košarkaške lige F BiH između KK „Igman Burch“ Ilidža i KK „Promo“ Donji Vakuf.

Bila je ovo najslabija utakmica „Proma“ ove jeseni i domaći su zasluženo slavili rezultatom 71:64 (15:16; 12:10; 22:14; 22:24). Očajan napadački učinak u prve tri četvrtine dao je naslutiti da nema šanse da se ekipa vrati u utakmicu. U prvih 30 minuta igre igrači „Proma“ su imali katastrofalnih 2/22 šut za tri poena. Tu će statistiku tek malo popraviti Nikola Budić u zadnjem periodu.

Utakmicu je presudio treći period. „Promo“ veći dio ovog perioda igra bez kapitena Mustafice koji je rano zaradio tri lične greške i trener Srna ga je odlučio čuvati za finiš utakmice. Nažalost, to je i razdoblje u kojem domaći dolaze do ključne prednosti. Početkom zadnjeg perioda, zahvaljujući prije svega poenima Budića, zaostatak je spušten na svega dva poena, ali to je bio maksimum večeras indisponiranih „momaka s Vrbasa“.

Treba napomenuti da je zbog administrativno-pravnih smetnji ovu utakmicu propustio Admir Džihan, a mladi rastrčani momci domaće ekipe u potpunosti su slomili naše preostale vanjske igrače. Ismail Hodžić se vratio nakon dvije utakmice pauze zbog povrede, ali očigledno još nedovoljno spreman da ponovi partiju iz Goražda.

U ekipi „Igman Burch“ najefikasniji su bili Asim Ahmedić i Vedad Agić sa po 17 poena, dok je iskusni Ermin Tarčin postigao 16.

U „Promu“ je ponovo najefikasniji bio Nedim Mustafica sa 24 poena, Nikola Budić dao je 16, Amir Dovadžija 10, Dino Alkić 5, Haris Hrgić 4, Ismail Hodžić 2 i Damir Kasun 1 poen.

Narednog vikenda KK Promo će ugostit ekipu KK „Konjic“ i imat će odličnu priliku da se pred domaćom publikom vrate na pobjednički kolosijek.