Večeras završnica Prvog memorijalnog turnira „Fahrudin Čaluk Cuca“

0
66

Sinoć su na turniru u futsalu u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu odigrane dvije utakmice polufinala.

U prvom suretu između Orkan 1984 – Saraj Comerc d.o.o. (5:4), mogli smo uživati u kvalitetnim potezima i neizvjesnoj završnici. Iako su momci iz Orkan 1984 veći dio utakmice imali kontrolu nad igrom i vodstvo sa po dva gola razlike, u posljednjih 5 minuta su se grčevito branili nakon što je ekipa Saraj Comerc d.o.o umjesto golmana na teren izvela petog igrača i tako stvorila pritisak na odbranu svojih protivnika. Dodatni teret momcima iz Orkan 1984 je predstavljala i kratka klupa što je na samom kraju uslovilo velikim umorom i padom koncentracije. Ipak, susret je okončan rezutatom 5:4, a gledaoci su zaista uživali u možda i najkvalitetnijoj utakmici dosadašnjeg dijela turnira.

U pauzi između dvije utakmice je uslijedilo takmičenje u gađanju prečke i izvođenju sedmeraca u kojem su učestvovali gledaoci kojih je po slobodnoj procjeni, sinoć bilo oko 300.

Nakon kraćeg kašnjenja, uslijedio je i drugi susret između Buka – Caffe bar Tavla kod Heme. Ekipa Buke, se od početka utakmice bazirala na odbranu svog gola, a jedini pokušaji ugrožavanja protivničkog gola su bili preko kontranapada. Takva postavka igre im se isplatila u prvom dijelu prvog poluvremena kada su iz jednog kontranapada uspjeli doći do vodstva.  Nakon toga je došlo do rasta tenzija na terenu, a tome je kumovalo i nekoliko loših odluka sudijskog para koji u ovoj utakmici nije bio na visini zadatka, jer je prije svega propustio dosuditi i sankcionisati nekoliko prekršaja, što je u konačnici dovelo do isključenja trenera Buke. I pored svega toga, igrači Buke su se uspješno branili, sve do sredine drugog poluvremena kada je Mirnes Došlić fenomenalnim lob udarcem poravnao rezultat. Ekipa, Caffe bar Tavla kod Heme se nije zadovoljila samo jednim pogotkom i u istom ritmu je nastavila napadati sve do kraja susreta. Međutim, bez uspjeha. Obzirom da se rezultat do kraja nije mijenjao, pristupilo se izvođenju penala u kojem je uspješnija bila ekipa Buka i na kraju prošla u finale.

Večerašnji program počinje od 20 sati kada će se odigrati utakmica za treće mjesto između Saraj Comerc d.o.o – Caffe bar Tavla kod Heme. U 21 sat, prema programu, gledaoci će moći gledati revijalni susret veterana. Veliko finale počinje u 22 sata u kojem se sataju Buka – Orkan 1984. Pozivamo sve ljubitelje dvoranskog fudbala da večeras dođu u Sportsku dvoranu u Donjem Vakufu i isprate samu završnicu Prvog memorijalnog turnira „Fahrudin Čaluk – Cuca“.