Rezultati drugog kola Lige prvaka

0
67

Nogometaši Atletiko Madrida u derbi susretu drugog kola A-grupe Lige prvaka sinoć su na svom stadionu pobijedili Juventus s 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Arda Turan u 75. minuti. U drugoj utakmici u grupi Malmo je pobijedio Olympiakos sa 2:0 te nakon dva kola sve ekipe imaju po tri boda.

Arsenal je došao do prve pobjede u D-grupi nakon što je u Londonu pobijedio Galatasaray sa 4:1. Junak domaćeg tima bio je trostruki strijelac Danny Welbeck (22., 30., 52.). Jedan gol za Arsenal postigao je i Alexis Sanchez (43.), dok je pogodak za turski tim postigao Burak Yilmaz (63.-penal).

U drugom meču u grupi Borussia Dortmund je u gostima pobijedila Anderlecht s 3:0 i izvojila se na čelu tabele s maksimalnim učinkom. Golove su postigli Ciro Immobile (3.) i Adrian Ramos (69., 79.).

Basel je golom Marca Strellera u 52. minuti slavio protiv Liverpoola sa 1:0 u drugom kolu B-grupe, dok je Real Madrid u gostima pobijedio Ludogorets Razgrad sa 2:1.

Domaći su poveli golom Marcelinha u 6. minuti. Izjednačio je Cristiano Ronaldo u 25. minuti iz penala, a pobjedu španskom timu donio je Karim Benzema u 77. minuti.

Bayer Leverkusen je došao do prve pobjede savladavši Benficu s 3:1. Strijelci za njemački tim bili su Stefan Kiessling (25.), Heung-Min Son (34.) i Hakan Calhanoglu (64.-penal), dok je jedini gol za Benficu postigao Eduardo Salvio (62.).

Reprezentativac BiH Emir Spahić odigrao je cijeli meč za Bayer.

U prvom meču u C-grupi Zenit St. Petersburg i Monaco odigrali su meč bez golova.

4. Anderlecht 2 0 1 1 1:4 1

Nogometaši Mančester Sitija i AS Rome odigrali su neriješeno 1:1 u derbi susretu drugog kola E grupe Lige prvaka.

Mančester Siti je poveo već u 4. minuti golom Serđa Aguera iz penala, a konačnih 1:1 postavio je Franćesko Toti u 23. minuti.

Edin Džeko, kapiten bh. reprezentacije, igrao je za Siti do 57. miute kada ga je zamijenio Frank Lampard, dok je Miralem Pjanić odigrao cijeli meč za Romu.

U prvom meču u grupi Bajern je u gostima pobijedio CSKA iz Moskve s 1:0 i izdvojio se na čelu tabele sa šest bodova. Jedini gol postigao je Tomas Miler u 22. minuti iz penala.

U jednom od najinteresantnijih mečeva drugog kola Pari Sen Žermen je pobijedio Barselonu sa 3:2. Strijelci za PSŽ bili su David Luiz (10.), Marco Verati (26.) i Blez Matuidi (54.), dok su golove za Barselonu postigli Lionel Mesi (12.) i Nejmar (56.).

Šalke je u okviru G grupe odigrao 1:1 s Mariborom koji je došao do drugog boda u Ligi prvaka, dok je u drugom meču u toj grupi Čelsi u gostima pobijedio Sporting sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Nemanja Matić u 34. minuti.