Od danas Džumhur na 40. mjestu ATP rang liste

0
75
DamirDzumhurpobjednikATP

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur ostvario je historijski uspjeh osvojivši danas prvi ATP naslov u karijeri! Trijumfom u finalu ruskog Sankt Peterburga nad Italijanom Fabijom Fonjinijem (Fabio Fognini) rezultatom 3-6, 6-4, 6-2, Džumhur je postao prvi bh. teniser koji je osvojio neki ATP turnir. Podsjetimo, ovo je drugo ATP finale Džumhuru, a u prvom je krajem avgusta u američkom Vinston Sejlemu (Winston Salem) poražen od Španca Roberta Bautiste-Aguta sa dva puta po 4-6.  Bio je ovo treći međusobni duel dvojice tenisera, i tek prva pobjeda Džumhura. U prethodna dva slavio je Fonjini – oba puta na zemljanim terenima Umaga (četvrtfinale 2016., 4-6, 6-1, 6-1 i šesnaestina finala 2015., 6-3, 7-5). Džumhur će se od danas naći na 40. mjestu ATP rang liste, s 1.121 osvojenim bodom, što mu je najbolji renking u karijeri.  Osim što je dobio novih 250 ATP bodova, Džumhur je kao pobjednik Sankt Peterburga inkasirao i 178.480 američkih dolara..

Izvor:bhrt.ba