Došlić sa dva pogotka srušio Iskru

0
78

Iako se očekivala veoma kvalitetna i neizvjesna utakmica, srednjobosanski derbi koji su u okviru 15. kola Druge lige Zapad odigrali Radnik iz Donjeg Vakufa i Iskre iz Bugojna, mogao je zadovoljiti samo domaće navijače.  Domaći su slavili sa 3:0 (1:0) te su tako komšijama iz Bugojna dodatno otežali put ka prvom mjestu.

Radnik je poveo već u sedmoj minuti kada sjajni Mirnes Došlić jakim i prezicnim udarcem sa 20-tak metara donosi slavlje svojim saigračima i navijačima.

Nakon toga igralo se na sredini terena, a iz Iskre su tokom cijele utakmice imali stalne proteste na dijeljenje pravde glavnog sudije Adia Šabića iz Bihaća i njegovih pomoćnika Adnana  Kasupovića (Bihać)  i Hasana Nanića (Bužim).

Isljučen je službeni predstavnik Iskre Adnan Sarajlić, a na poluvrijeme se otišli pri rezultatu 1:0.

U drugom poluvremenu Iskra je pokušala doći do izjenadaćujućeg  pogotka, ali to im nije pošlo za rukom, te se gosti pored veoma tendecioznog suđenja svakako moraju zapitati  o sumnjivim kvalitetama svog  igračkog kadra i mnogih drugih stvari vezanih za klub koji je nekada igrao i Premijer ligu naše zemlje.

U 73.minuti bilo je 2:0 za domaće. Jedan domaći igrač po mišljenju glavnog sudije Šabića srušen je u šesnaestercu gostiju, a siguran egzekutor bio je Edin Smajlović.

Do kraja je Radnik uspio postići još jedan pogodak, a  po drugi put mrežu mladog golmana Amela Pece pogodio je Mirnes Došlić u 88.minuti i stavio “tačku na i” u ovom susretu.

Radnik je ovom pobjedom osigurao opstanak u Drugoj ligi FBiH grupa Zapad, dok je Iskra porazom pala na treću poziciju.