Damir Džumhur se oprostio od Australian Opena

0
106

Damir Džumhur je poražen od Thomasa Berdycha rezultatom 3:0 u setovima

Naš teniser se odlično držao u prvom setu koji je trajao 37 minuta. Kod rezultata 5:4 za Berdycha, Džumhur gubi svoj servis, samim tim i prvi set koji je češki teniser dobio rezultatom 6:4.

U drugom setu Damirova koncentracija je bila na nižem nivou. Uzrok toga su i sudijske odluke s kojima se Džumhur nije slagao pa je u nekoliko navrata tražio challenge.

Drugi set je sedmi teniser svijeta nakon breaka u šestom gemu uspio rutinski privesti kraju i nakon 32 minute igre pobijediti rezultatom 6:2.

Treba napomenuti kako je Džumhur imao sjajnu podršku navijača na Hisense Areni koja je bila solidno ispunjena. Čini se kako je naš igrač stekao naklonost i neutralnih navijača koji su aplauzom ispratili svaki njegov poen.

Džumhur je u Melbournu pokazao kako se radom i trudom, bez podrške države i sistema, mogu napraviti sjajni rezultati. Uz pravilan i kvalitetan rad, što će mu omogućiti i zarađeni novac s Australian Opena, Damir može ostvariti svoj cilj i ulazak među 100 najboljih igrača svijeta.