ATP Memphis: Damir Džumhur u 1/4 finalu

0
69

Damir Džumhur plasirao se u 1/4 finale ATP turnira u Memphisu, SAD, poslije pobjede nad Belgijancem Steve Darcisom 2:0 po setovima 7:6, 6:4 za sat i 37. minuta igre.

Džumhur je loše otvorio meč, dozvolio je protivniku break na samom startu. Ali je potom vezao četiri osvojena gema.U trenutku kada je servirao za vodstvo od 1:0 u setovima Damir ponovo gubi svoj servis i meč odlazi u tie-break. Tie-break dobija naš teniser, dominantno sa 7:2, za vodstvo od 1:0 u setovima.

Drugi set Belgijanac je ponovo otvorio breakom, Damir je uzvratio u četvrtom gemu, a pri rezultatu 4:4 još jednim breakom napravio je odlučujući korak ka pobjedi. Sigurnim servisom i bez izgubljenog poena Damir potvrđuje break za pobjedu nad sedmim nositeljem turnira Belgijancem Steve Darcisom.

U 1/4 finalu Džumhur će igrati sa domaćim teniserom Ryan Harrisonom 62. igračem svijeta.