8 poena Teletovića u pobjedi Netsa

0
75

Košarkaši Brooklyn Netsa sinoć su u Madison Square Gardenu savladali ekipu New York Knicksa rezultatom 103:80.

Od samog početka susreta Netsi su dominirali. Joe Johnson je nemilosrdno trpao koš Knicksa, a nakon prvih 12 minuta igre Brooklyn je vodio s 11 poena razlike 27:16.

Mirza Teletović je priliku za igru dobio početkom druge četvrtine. Za šest minuta je uspio ubaciti dva poena, te je imao dvije zaista fantastične asistencije. Netsi su imali i 18 poena prednosti u ovom dijelu igre, a na poluvrijeme su otišli s plus 14, 52:38.

Uspješno su Netsi čuvali prednost tokom treće četvrtine. Nije Knicksima pomogao ni raspoloženi Carmelo Anthony, a prednost jee na tri minute do kraja po prvi put otišla na 19 razlike 69:50. Anthony nije mogao ništa bez pomoći saigrača, pa su Netsi u posljednju dionicu ušli sa 16 poena prednosti 71:55.

Katastrofa Knicksa nastavljena je i u posljednjoj četvrtini. Netsi su se igrali s gradskim rivalima koji jednostavno nisu imali odgovor za raspoloženu igru tima iz Brooklyna. Mirza je dodatno zagorčavao život domaćim košarkašima trojkama, a do kraja su Netsi lagano priveli susret kraju, te su zasluženo slavili.

Mirza Teletović je susret završio sa osam poena, a tome je dodao dva skoka i tri asistencije. Joe Johnson je ubacio 25 poena, a sjajan je bio i Andray Blatche sa 19 poena i 12 skokova. Kod Knicksa Carmelo Anthony je imao double-double 26 poena i 12 skokova.